Kecha Toshkentdagi “Suzuk ota” hunarmandlar mahallasida Madina Qosimboyevaning kashtachilik maktab-ustaxonasi ochildi. Bu ijodiy makon o‘quv markazi, ustaxona va galereyani o‘z ichiga olgan.
Maktab uchun yer qadimiy kashtachilik an’analarini saqlab qolish, qizlarga o‘qish, ijod qilish, ilhomlanish va mustaqil bo‘lish imkoniyatini yaratish maqsadida O‘zbekiston Prezidentining topshirig‘i bilan ajratilgan edi.
O‘z iste’dodi va san’atga sadoqati tufayli Toshkent so‘zanado‘zlik maktabiga yangi hayot baxsh etgan Madina Qosimboyevaga alohida minnatdorchilik bildiraman.

Yesterday in Tashkent, at the craft village “Suzuk Ota” — a creative space combining a learning center, workshop, and gallery — the embroidery school and workshop of Madina Kasymbayeva was officially opened.
The land for this school was allocated by the directive of the President of Uzbekistan with the aim of preserving the ancient embroidery traditions, giving young women the opportunity to learn, create, be inspired, and become independent.
I would like to express special gratitude to Madina Kasymbayeva, whose talent and dedication to art have given new life to the Tashkent suzane school.