Kecha Toshkentdagi “Suzuk ota” hunarmandlar mahallasida Madina Qosimboyevaning kashtachilik maktab-ustaxonasi ochildi. Bu ijodiy makon o‘quv markazi, ustaxona va galereyani o‘z ichiga olgan.
Maktab uchun yer qadimiy kashtachilik an’analarini saqlab qolish, qizlarga o‘qish, ijod qilish, ilhomlanish va mustaqil bo‘lish imkoniyatini yaratish maqsadida O‘zbekiston Prezidentining topshirig‘i bilan ajratilgan edi.
O‘z iste’dodi va san’atga sadoqati tufayli Toshkent so‘zanado‘zlik maktabiga yangi hayot baxsh etgan Madina Qosimboyevaga alohida minnatdorchilik bildiraman.

Вчера в Ташкенте в ремесленном городке «Сузук ота» — творческом пространстве, объединившем учебный центр, мастерскую и галерею — открылась школа-мастерская вышивки Мадины Касымбаевой.
Земля для этой школы была выделена по поручению Президента Узбекистана с целью сохранить древние традиции вышивки, чтобы у девушек была возможность учиться, творить, вдохновляться и быть независимыми.
Хочу выразить особую признательность Мадине Касымбаевой, благодаря её таланту и преданности искусству ташкентская школа сузане получила новую жизнь.