Bu yilgi jaz festivali O‘zbekiston Respublikasi xalq artisti, qo‘shiqchi va bastakor Mansur Toshmatov boshchiligidagi “Jazz-Bend”ning yorqin konserti bilan yakunlandi.
Xalqaro tanlovlar laureati, 1978-yilda “Oltin Orfey” xalqaro tanlovi sohibi bo‘lib, uchinchi o‘rinni egallagan. U turli yillarda AQSH, Buyuk Britaniya, Germaniya, Italiya va ko‘plab mamlakatlarda chiqishlar qilib, o‘zbek musiqa madaniyatini xalqaro sahnada doimiy ravishda namoyon etib kelgan.
Konsert 13-may kuni “O‘zbekiston” xalqaro anjumanlar saroyining ochiq maydonida bo‘lib o‘tdi va 28-apreldan 13-maygacha davom festivalning avj nuqtasiga aylandi.

Джазовый фестиваль этого года завершился ярким концертом Джаз-Бэнда под руководством Народного артиста Республики Узбекистан Мансура Ташматова — певца и композитора.
Лауреат международных конкурсов, в 1978 году он стал лауреатом международного конкурса «Золотой Орфей», заняв третье место. В разные годы он выступал в США, Германии, Великобритании, Италии и других странах, неизменно представляя узбекскую музыкальную культуру на международной сцене.
Концерт прошёл 13 мая на открытой площадке за Дворцом международных форумов «Узбекистан», став яркой точкой фестиваля, который проходил с 28 апреля по 13 мая.