Buxoro Biyennalesi kuratorlik maktabi uchun ochiq tanlov!
O‘zbekiston Madaniyat va san'atni rivojlantirish jamg‘armasi va Delfina Foundation 30 yoshgacha bo‘lgan yangi avlod kuratorlarini ilk Buxoro biyennalesi doirasida tashkil etilayotgan Kuratorlik maktabida ishtirok etishga chorlaydi.
6 nafar ishtirokchi - O‘zbekistondan uch nafar va Osiyoning boshqa mamlakatlaridan uch nafar ishtirokchi uchun dastur Buxoroda (2025-yil sentyabr-noyabr) to‘rtta yuzma-yuz sessiya va 2026-yil bahorida xalqaro ko‘rgazmani o‘z ichiga oladi.
Ishtirokchilarni ma’ruzalar, yetakchi kuratorlardan maslahatlar, ko‘rgazmani tayyorlash tajribasi, shuningdek, to‘liq tashkiliy yordam, yashash joyi va gonorar kutmoqda. Darslar ingliz tilida olib boriladi.

Open Call: Curatorial School of the First Bukhara Biennial
The Uzbekistan Art and Culture Development Foundation and the Delphine Foundation invite emerging curators under 30 to apply for the Curatorial School of the First Bukhara Biennial.
The programme for 6 participants - three from Uzbekistan and three from other Asian countries - includes four face-to-face sessions in Bukhara (September-November 2025) and an international exhibition in spring 2026.
Participants will receive lectures, mentoring from leading curators, exhibition preparation experience, and full organisational support, accommodation and honorarium. Classes are held in English.