Buxoro Biyennalesi kuratorlik maktabi uchun ochiq tanlov!
O‘zbekiston Madaniyat va san'atni rivojlantirish jamg‘armasi va Delfina Foundation 30 yoshgacha bo‘lgan yangi avlod kuratorlarini ilk Buxoro biyennalesi doirasida tashkil etilayotgan Kuratorlik maktabida ishtirok etishga chorlaydi.
6 nafar ishtirokchi - O‘zbekistondan uch nafar va Osiyoning boshqa mamlakatlaridan uch nafar ishtirokchi uchun dastur Buxoroda (2025-yil sentyabr-noyabr) to‘rtta yuzma-yuz sessiya va 2026-yil bahorida xalqaro ko‘rgazmani o‘z ichiga oladi.
Ishtirokchilarni ma’ruzalar, yetakchi kuratorlardan maslahatlar, ko‘rgazmani tayyorlash tajribasi, shuningdek, to‘liq tashkiliy yordam, yashash joyi va gonorar kutmoqda. Darslar ingliz tilida olib boriladi.

Open Call: Кураторская школа первой Бухарской биеннале
Фонд развития культуры и искусства Узбекистана и Фонд «Дельфина» приглашают начинающих кураторов до 30 лет подать заявки на участие в Кураторской школе первой Бухарской биеннале.
Программа для 6 участников — трёх из Узбекистана и трёх из других стран Азии — включает четыре очных сессии в Бухаре (сентябрь–ноябрь 2025) и международную выставку весной 2026 года.
Программа включает лекции и наставничество от ведущих кураторов, практическую работу над подготовкой выставки, полное организационное сопровождение, проживание и гонорар. Все занятия проходят на английском языке.