Sankt-Peterburgdagi Kreativ iqtisodiyot bo‘yicha xalqaro konferensiya doirasida “Madaniy kun tartibi ufqlarini kengaytirib: mahalliy tashabbuslardan xalqaro maydonlarga” mavzusida bahs-munozara bo‘lib o‘tdi.
Unda O‘zbekiston Madaniyat va san’atni rivojlantirish jamg‘armasi taklifiga binoan Toshkentdagi “Sublimation” platformasi hammuassisi va bosh prodyuseri Madina Ishmuradova so‘zga chiqib, musiqiy sahnani rivojlantirish va mahalliy madaniy merosni anglashga qaratilgan loyihalarini taqdim etdi.
Madinaning ishtiroki O‘zbekiston ijodkor hamjamiyatiga mansub yosh vakillarning xalqaro kreativ sanoati kun tartibiga qo‘shayotgan hissasining yorqin namunasi bo‘ldi.

В Санкт-Петербурге в рамках Международной конференции по креативной экономике состоялась сессия «Расширяя культурную повестку: от локальных инициатив к международным платформам».
По приглашению Фонда развития культуры и искусства Узбекистана в ней выступила сооснователь и генеральный продюсер ташкентской платформы Sublimation Мадина Ишмурадова, представив проекты, направленные на развитие музыкальной сцены и осмысление локального культурного наследия.
Её участие стало примером вклада молодых представителей творческого сообщества Узбекистана в международную повестку креативных индустрий.