Kreativ iqtisodiyot bo‘yicha xalqaro konferensiya doirasida “Manej” markaziy ko‘rgazmalar zalida “Béton” markazi tomonidan tayyorlangan “Fotosuratlardagi kreativ texnologiyalar” nomli fotosan’at ko‘rgazmasi o‘z ishi boshladi.
Ekspozitsiya ijodkor yondashuvlar so‘nggi ikki yuz yil davomida — XIX asrga oid fotosuratlarni qo‘lda bo‘yashdan tortib to neyron tarmoqlardan foydalangan holda zamonaviy badiiy amaliyotlargacha qay tazrda o‘zgarib borgani ochib beriladi.
Yirik anjuman dasturining bir qismi bo‘lgan ko‘rgazma texnologiyalarning vizual san’at rivojidagi o‘rnini ta’kidlab, kreativ iqtisodiyot an’analar va innovatsiyalarni qanday uyg‘unlashtirishini namoyish etdi.

As part of the International Conference on Creative Economy, the Manezh Central Exhibition Hall opened an exhibition of photographic art "Creative Technologies in Photography" prepared by the Béton Centre.
The exhibition shows how creativity has changed over two centuries - from hand-coloured photographs of the 19th century to modern artistic practices using neural networks.
The exhibition was part of the conference programme, highlighting the role of technology in the development of visual art and demonstrating how the creative economy bridges tradition and innovation.