Kreativ iqtisodiyot bo‘yicha xalqaro konferensiya doirasida Sankt-Peterburgdagi “Manej” markaziy ko‘rgazmalar zalida “Kreativ salohiyat: qadriyatlar, texnologiyalar, brendlar” nomli koʻrgazma oʻz ishini boshladi.
Ekspozitsiyada Rossiyaning 40 ta kompaniyasi axborot texnologiyalari ishlanmalari va musiqa uskunalaridan tortib to dizayn va xalq badiiy hunarmandchiligi mahsulotlarigacha bo‘lgan beshta yo‘nalish bo‘yicha yutuqlari namoyish etilmoqda. Ko‘rgazma kreativ iqtisodiyotning zamonaviy oʻzgarishlari va uning xalqaro hamkorlik uchun imkoniyatlari bilan tanishish maydoniga aylandi.
O‘zbekiston ekspozitsiyaning maxsus mehmoni bo‘ldi. Mamlakatni ikkita nomdor shirkat: to‘qimachilik va an’anaviy naqshinkor gilamlar bilan mashhur “MURSAK” va milliy shirinliklarning zamonaviy talqinlarini taklif etuvchi “QAND” tamsil etdi. Ularning ishtiroki O‘zbekistonning kreativ sanoat tarmoqlarini rivojlantirishga qo‘shayotgan hissasi va ko‘rgazmaning xalqaro miqyosiga urgʻu beradi.

Within the framework of the International Conference on Creative Economy, the exhibition "Creative Capital: Values. Technology. Technologies. Brands".
The exposition presented the achievements of 40 Russian companies in five areas - from IT-development and musical equipment to design and folk arts and crafts. The exhibition became a platform to get acquainted with modern trends in the creative economy and its opportunities for international co-operation.
Uzbekistan was a special guest of the exposition. The country was represented by two brands: MURSAK, known for textiles and carpets with traditional patterns, and QAND, offering modern interpretations of national sweets. Their participation emphasised Uzbekistan's contribution to the development of creative industries and the international scale of the exhibition.