23-sentabr kuni Toshkentdagi Xalqaro klassik musiqa festivali o‘z dasturini “O‘zbekiston” Xalqaro forumlar saroyida davom ettiradi. Konsert boshlanishi — soat 19:00!
Bu kechada tomoshabinlarni zamonaviy musiqa sahnasining yirik san’atkorlari kutmoqda — “Gremmi” mukofoti sohibi, mashhur pianinochi Mixail Pletnyov hamda betakror mahorat va jozibasi bilan dunyo sahnalarini zabt etgan skripkachi-virtuoz Sergey Krilov.
Ularning san’ati va ilhombaxsh ijrosi festivalning eng yorqin voqealaridan biriga aylanishi, tinglovchilarga esa unutilmas tuyg‘ular va chinakam musiqiy bayram kayfiyatini taqdim etishi shubhasiz.

23 сентября Международный фестиваль классической музыки в Ташкенте продолжит свою программу во Дворце международных форумов «Узбекистан». Начало концерта в 19:00!
В этот вечер публику ждёт встреча с выдающимися музыкантами современности, обладателем премии «Грэмми» Михаилом Плетнёвым (фортепиано) и скрипачом-виртуозом Сергеем Крыловым. Их мастерство и харизма покорили лучшие сцены мира.
Концерт обещает стать одним из центральных событий фестиваля и подарить слушателям незабываемые эмоции и атмосферу настоящего музыкального праздника.