Shu yil kuzda Madaniyat va san’atni rivojlantirish jamg‘armasi bilan hamkorlikda an’anaviy san’at va hunarmandchilik turlari bo‘yicha yangi ta’lim dasturi o‘z faoliyatini boshlaydi. Ilhomlantiruvchi turkum tadbirlarda ishtirok etish uchun davramizga qo‘shiling.
20–22-may kunlari: “Tabiat mezoni” va “Handasaviy tamoyillar” amaliy mahorat darslari. Ishtirokchilar geometrik dizayn asoslari va ularning O‘zbekiston an’anaviy me’morchiligida qo‘llanilishini o‘rganadilar.
21-may: An’anaviy san’at maktabi direktori d-r Xolid Azzam bilan qiziqarli interfaol kecha. Maktabning ta’lim falsafasi va yangi dasturning tuzilishi haqida batafsil ma’lumotlarga ega bo‘ling.

In partnership with the Art and Culture Development Foundation, a new educational programme in traditional arts and crafts will be launched this autumn. Join us for a series of inspiring events
20 and 22 May: practical workshops — Order of Nature and Geometric Principles. Participants will explore the foundations of geometric design and its application in the traditional architecture of Uzbekistan.
21 May: Engaging and interactive evening with Dr Khaled Azzam, Director of the School of Traditional Arts. Find out more about the School’s educational philosophy and present the structure of the new programme.