Shu yil kuzda Madaniyat va san’atni rivojlantirish jamg‘armasi bilan hamkorlikda an’anaviy san’at va hunarmandchilik turlari bo‘yicha yangi ta’lim dasturi o‘z faoliyatini boshlaydi. Ilhomlantiruvchi turkum tadbirlarda ishtirok etish uchun davramizga qo‘shiling.
20–22-may kunlari: “Tabiat mezoni” va “Handasaviy tamoyillar” amaliy mahorat darslari. Ishtirokchilar geometrik dizayn asoslari va ularning O‘zbekiston an’anaviy me’morchiligida qo‘llanilishini o‘rganadilar.
21-may: An’anaviy san’at maktabi direktori d-r Xolid Azzam bilan qiziqarli interfaol kecha. Maktabning ta’lim falsafasi va yangi dasturning tuzilishi haqida batafsil ma’lumotlarga ega bo‘ling.

Школа традиционных искусств Великобритании Фонда Короля в Узбекистане!
Этой осенью в партнерстве с Фондом развития искусства и культуры стартует новая образовательная программа по традиционным видам искусства и ремесел. Присоединяйтесь к нам для участия в серии вдохновляющих мероприятий
20 и 22 мая: практические семинары - "Порядок природы" и "Геометрические принципы". Участники изучат основы геометрического дизайна и его применение в традиционной архитектуре Узбекистана.
21 мая: Увлекательный интерактивный вечер с доктором Халедом Аззамом, директором Школы традиционных искусств. Узнайте больше о философии образования Школы и представьте структуру новой программы.