IV Toshkent xalqaro investitsiya forumi doirasida O‘zbekiston Madaniyat va san’atni rivojlantirish jamg‘armasi raisi Gayane Umerova hamda Qirollik jamg‘armasi huzuridagi An’anaviy san’at maktabi direktori d-r Xolid Azzam O‘zaro anglashuv va hamkorlik memorandumini imzoladilar.
Bitim O‘zbekistonning boy madaniy merosini asrab-avaylash, qayta tiklash va targ‘ib etishdek ezgu maqsadga yo‘naltirilgan Toshkentda An’anaviy san’at va hunarmandchilik maktabini ta’sis etish yo‘lidagi debocha qadam hisoblanadi.
Ixtisoslashtirilgan akademik dastur joriy yilning kuzidayoq ilk talabalarning qaldirg‘och guruhini o‘z bag‘riga oladi va navqiron shogirdlarga O‘zbekistonning an’anaviy san’atini jo‘shqin va uzluksiz rivojlanayotgan madaniy hodisa sifatida o‘rganish, amalda tatbiq etish va taraqqiy ettirish imkoniyatini taqdim etadi.

В рамках IV Ташкентского международного инвестиционного форума Председатель Фонда развития культуры и искусства Узбекистана Гаянэ Умерова и директор Школы традиционных искусств The King’s Foundation доктор Халед Аззам подписали Меморандум о взаимопонимании и сотрудничестве.
Соглашение стало первым шагом на пути к созданию в Ташкенте Школы традиционных искусств и ремёсел, цель которой — сохранить, возродить и популяризировать богатое культурное наследие Узбекистана.
Специализированная академическая программа примет первых студентов уже этой осенью, предоставив им возможность изучать, практиковать и развивать традиционные искусства Узбекистана как живое и непрерывно развивающееся культурное явление.