IV Toshkent xalqaro investitsiya forumi doirasida O‘zbekiston Madaniyat va san’atni rivojlantirish jamg‘armasi raisi Gayane Umerova hamda Qirollik jamg‘armasi huzuridagi An’anaviy san’at maktabi direktori d-r Xolid Azzam O‘zaro anglashuv va hamkorlik memorandumini imzoladilar.
Bitim O‘zbekistonning boy madaniy merosini asrab-avaylash, qayta tiklash va targ‘ib etishdek ezgu maqsadga yo‘naltirilgan Toshkentda An’anaviy san’at va hunarmandchilik maktabini ta’sis etish yo‘lidagi debocha qadam hisoblanadi.
Ixtisoslashtirilgan akademik dastur joriy yilning kuzidayoq ilk talabalarning qaldirg‘och guruhini o‘z bag‘riga oladi va navqiron shogirdlarga O‘zbekistonning an’anaviy san’atini jo‘shqin va uzluksiz rivojlanayotgan madaniy hodisa sifatida o‘rganish, amalda tatbiq etish va taraqqiy ettirish imkoniyatini taqdim etadi.

In the framework of the IV Tashkent International Investment Forum, Gayane Umerova, Chairperson of the Uzbekistan Art and Culture Development Foundation, and Dr. Khaled Azzam, Director of The King’s Foundation School of Traditional Arts, have signed a Memorandum of Understanding and Cooperation.
The agreement marks the first step toward establishing a School of Traditional Arts and Crafts in Tashkent, dedicated to celebrating, preserving, and revitalising Uzbekistan’s rich cultural heritage.
A specialised academic programme will welcome its first cohort of students this autumn, offering them the opportunity to study, practice, and develop Uzbekistan’s traditional arts as a vibrant and living tradition.