Osakada bo‘lib o‘tayotgan “EXPO 2025” ko‘rgazmasidagi O‘zbekiston pavilioniga Saudiya Arabistoni Podshohligi madaniyat vazirining katta maslahatchisi Nora Aldabal xonim tashrif buyurdi. Delegatsiya a’zolari uchun ekspozitsiya bo‘ylab tanishuv sayri tashkil etildi.
Aldabal xonim pavilionning g‘oyasi va me’moriy yechimini, shu jumladan, harakatlanuvchi platforma faoliyati, ayvonning bezatilishi hamda yaqin masofa aloqasi (NFC) bilan jihozlangan texnologiyadan foydalanish imkoniyatini ijobiy baholadi. Mehmonlarda “EXPO-2025” merosining o‘ziga xos jihati sifatida O‘zbekistonda ta’lim markazining qurilishida yog‘och ustunlardan qayta foydalanish tashabbusi alohida qiziqish uyg‘otdi.
Tashrif davomida Aldabal xonim O‘zbekiston pavilioni dizayn sohasidagi xalqaro “German Design Award 2025” oltin mukofoti bilan taqdirlangani munosabati bilan samimiy qutladi.

Павильон Узбекистана на ЭКСПО-2025 посетила старший советник министра культуры Королевства Саудовская Аравия госпожа Нора Алдабал. Для делегации был организован ознакомительный тур по экспозиции.
Госпожа Алдабал положительно оценила концепцию и архитектурное решение Павильона, включая работу подвижной платформы, оформление террасы и использование NFC-технологий. Особый интерес вызвала инициатива по вторичному использованию деревянных колонн в строительстве образовательного центра в Узбекистане как элемента наследия ЭКСПО-2025.
В ходе визита госпожа Алдабал выразила поздравления по случаю присуждения Павильону Узбекистана золотой награды международной премии в области дизайна — German Design Award 2025.