Buxoro biyennalesiga tashrifi davomida u tarixiy shahar bo‘ylab taqdim etilgan qator badiiy qurilmalar va zamonaviy san’at loyihalarini kashf etdi.
Biyennale bosh tashkilotchisi O‘zbekiston Madaniyat va san’atni rivojlantirish jamg‘armasi raisi Gayane Umerova hamrohligida Shayx Ol Mayassa xonim ko‘rgazma maydonlarini ko‘zdan kechirdi. U mahalliy hunarmandlar va rassomlar bilan uchrashib, chuqur ildizlarga ega Buxoro hunarmandchiligining ko‘p asrlik an’analari bilan bog‘liq ijodkor amaliy ishlariga oshno bo‘ldi.
Ushbu tashrif O‘zbekiston va xalqaro san’at hamjamiyati o‘rtasidagi madaniy muloqot va ijodiy almashinuvni mustahkamlashga bo‘lgan umumiy sodiqlikni ta’kidladi.

Её Превосходительство Шейха Аль-Маясса бинт Хамад бин Халифа Аль Тани посетила Бухарское Биеннале.
В ходе визита на Бухарскую Биеннале она ознакомилась с широким спектром художественных инсталляций и современных арт-проектов, представленных в различных исторических локациях города.
В сопровождении Комиссара Биеннале и председателя Фонда развития культуры и искусства Узбекистана Гаянэ Умеровой Шейха Аль-Маясса посетила выставочные площадки, встретилась с местными ремесленниками и художниками, а также подробно ознакомилась с их творческими практиками, глубоко укоренёнными в многовековых ремесленных традициях Бухары.
Визит подчеркнул общую приверженность развитию культурного диалога и творческого обмена между Узбекистаном и международным художественным сообществом.