Parijga tashrifi chog‘ida O‘zbekiston Madaniyat va san’atni rivojlantirish jamg‘armasi raisi Gayane Umerovani “École 42 (https://www.instagram.com/42.born2code/)” maktabi bosh direktori Sofi Viger qabul qildi. École 42 — 2013 yilda Parijda tashkil etilgan, bugungi kunda 31 ta kampusda 24 soat faoliyat yurituvchi, tengdoshlar o‘rtasidagi hamkorlik va loyiha asosida o‘qitish tamoyiliga asoslangan ilg‘or dasturlash maktabidir.
Gayane Umerova Parij kampusida ta'lim olayotgan 5 mingdan ortiq talabalar orasida kiberxavfsizlik yo‘nalishida o‘qiyotgan o‘zbekistonlik Iroda Mirzayeva bilan ham uchrashdi.
Tashrif davomida raqamli iqtisodiyot uchun innovatsion ta’lim va kadrlar tayyorlash sohasida hamkorlikni yo‘lga qo‘yish hamda tajriba almashish masalalari muhokama qilindi.

While in Paris, Gayane Umerova, Chairperson of the Uzbekistan Art and Culture Development Foundation, was received at École 42 by CEO Sophie Viger. École 42 — the pioneering, peer-to-peer, project-based computer-science school founded in Paris in 2013 and operating 24/7 across 31 campuses.
At the Paris campus, she also met Iroda Mirzaeva, an Uzbek learner among 5,000 students, who is specialising in cyber security.
The visit fostered discussions on cooperation and the exchange of expertise in innovative education and training for the digital economy.